Tanju Özcan yerel seçimleri anlattı: “Herkes saygılı olacak” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Kesin olmayan sonuçlara göre 2024 yerel yönetim seçimlerini kazanan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan basın toplantısı düzenledi.

Seçim dönemine ilişkin açıklamalarda bulunan Özcan, şunları söyledi: “Bolu’da 9 ay önce cumhurbaşkanına oyların yüzde 65’i veriliyordu. Şu anda ilde birinciyiz. Önceki döneme göre oylarımızı artırdık. Halkımız oyların yüzde 65’ini kullanıyordu. Bolu bunu söylüyor, herkes ona saygı duyacak, “Erdoğan ülkenin yönetimine saygı duyacak” diyorlar: ‘Bolu’nun yönetimini Tanju Özcan’a devrettik, bunu sindirecekler, ‘Hayırlı olsun’ diyecekler. Bundan sonra da yolumuza hep birlikte devam edeceğiz” diye konuştu.

“BUNU BİR KEZ DAHA KANITLAYACAĞIM”

Çalışmalara devam edeceğini belirten Özcan, şöyle konuştu: “Kimseyi ayırmadan, adam kayırmadan, yetimlerin hakkını yemeden, yedirmeden, israf etmeden, haramlara el sürmeden yönetmeye devam edeceğim. Düşüncelerimi açık, net ve Türkiye’nin sorunlarına eğilmeden ifade eden bir belediye başkanı.” “‘Her gerçek her yerde söylenmez’ sözünün siyasetçiler için geçerli olmadığını bir kez daha kanıtlayacağım” dedi.

“GERÇEKLERİ SÖYLEDİĞİMİZ İÇİN PARTİ TARAFINDAN İFŞA EDİLDİK”

Özcan, seçim döneminde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in başarılı olup olmadığı sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Sayın Başkan Özgür Özel, başarılı oldunuz mu? Elbette başardınız. Sonuçta kazandığınızda başarılı olursunuz. Genel merkezdeki yönetim başarılı mıydı? Oldu. Şimdi geriye bakıyorum. Bir atasözü var ki ‘ Su akar ve yolunu bulur’; biz de öyleyiz çünkü doğruyu söylüyoruz.” “Partiden ihraç edildik. Bugün ne kadar samimi olduğumu daha iyi anlıyorum. Ankara’ya 200 kilometre yürümenin benim için ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Partinin ateşini ilk yakan olduğum için kendimle gurur duyuyorum.” bu değişiklik. ”

“KUYRUĞUNU TAKİP ETMEYE GEREK YOK”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sözlerini şöyle tamamladı:

“Bakın kendimizi ifade ettiğimizde, köklerimize döndüğümüzde, 6 oku anlatarak yola çıktığımızda milliyetçilik zaten 6 ekolün içinde en büyük oktur. Cumhuriyetçilik, devletçilik gibi değerlerimizi anlattığımızda insanlar Bize oy verin. Kimsenin kuyruğunu takip etmenize gerek yok. Onların desteğine ihtiyacımız var. vb.” Hayır. Kendimizi anlatalım, 6 okumuzu açıklayalım, özümüze dönelim, doğru çizgimizde yürüyelim. Biz seçimlerde şöyle sunardık kendimizi: “Peki bunu dersek İYİ Parti kabul edilir mi? Bunu dersek HDP kabul edilir mi? HDP ​​seçmenini kızdırır mıyız? Meclis seçmenini kızdırır mıyız?” “Hayır kardeşim, yıllardır başkalarını taklit ederek bu olmaz diyorum. Bu süre zarfında ilk kez doğru işler yapmaya başladık. Açık bir zafer elde ettik.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber