Yer: Gazze: Havadan İnsan Avı! Görüntüler dehşet vericiydi

8 Ekim’den bu yana İsrail’in çocuk ya da kadın işlediği savaş suçları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Han Yunus şehrinin Sikke bölgesinde kaydedilen görüntüler, İsrail zulmünün boyutunu ortaya çıkardı.

HAVADAN İNSAN AVI!

Katar merkezli El Cezire kanalı, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kasabasında 4 Filistinli sivili insansız hava araçlarıyla (İHA) bombaladığını gösteren görüntüler yayınladı.

Şubat ayı başında İsrail İHA’ları tarafından Han Yunus’un Sikke bölgesinde çekildiği bildirilen görüntülerde, yürürken görüldükleri kısa bir süre sonra dört Filistinli sivilin ayrı ayrı çok sayıda bombayla hedef alındığı görülüyor.

Videoda gençlerin İsrail tankları tarafından tahrip edilen bölgedeki enkazların arasında evlerini veya onlardan geriye kalanları aradığı görülüyor.

HABER.00_00_07_04.Still052

HERHANGİ BİR TEHLİKE BULUNMUYORLAR

Görüntülerden dört sivilin silah taşımadığı ve herhangi bir tehlike teşkil etmediği anlaşılıyor.

Söz konusu görüntülerin paylaşılmasının ardından Gazze Hükümeti Basın Ofisi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada: “İşgal ordusunun 4 sivil genci drone ile bombalaması, vahşice öldürülmesi ve parçalanması, işgalin yaşadığı derin krizin boyutunu göstermektedir. Bu suçu en güçlü şekilde kınıyoruz.” Söylendi.

HABER.00_00_14_36.Still053

SORUMLU: ABD, ULUSLARARASI TOPLULUK VE İSRAİL

Açıklamada, Filistinli sivillere yönelik işlenen bu suçların 6 ay üst üste devam etmesinden ABD yönetimi, uluslararası toplum ve İsrail’in tamamen sorumlu tutulduğu belirtilerek, şöyle devam edildi: “Bundan işgale çeşitli silahlar sağlayan ülkeleri de sorumlu tutuyoruz.” Filistin halkımızın sivillerine, çocuklarına ve kadınlarına karşı katliam yapıldı.” ifadeler kullanıldı.

Açıklamada ayrıca tüm ülkelere ve uluslararası topluma İsrail’in Gazze’ye yönelik soykırım saldırılarını kınamaya ve saldırıların durdurulması için İsrail’e baskı yapmaya çağrıda bulunuluyor.

HABER.00_00_53_55.Still055

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bini çocuk ve 9 bin 220’si kadın olmak üzere 31 bin 988 Filistinli öldürüldü, 74 bin 188 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da yok ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
MIT düğmeye bastı: Yeşil kategoriye bir çizik dahaMIT düğmeye bastı: Yeşil kategoriye bir çizik daha
13 il için sarı ve turuncu kod alarmı!  Bu illerde eğitimin önündeki engeller13 il için sarı ve turuncu kod alarmı! Bu illerde eğitimin önündeki engeller
Trafikte dehşet!  Dedi ki: Trafikte dehşet! “Zaten polis memuruyum” dedi ama gerçek bambaşka çıktı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber