Kim Jong Un orduya savaş hazırlıklarını yoğunlaştırma emri verdi

Kuzey Kore devlet medyası tarafından dağıtılan fotoğraflarda Kim’in, Pyonyang tarafından geliştirilen bir iletişim tankını kullandığı da görülüyor.

REKLAM

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, orduya savaş hazırlıklarını artırma talimatı verdi.

Kuzey Kore devlet medyası, yeni geliştirilen tankların test edildiği tatbikat sırasında Kim’in fotoğraflarını yayınladı.

Bu fotoğraflarda Kim’in Kuzey Kore tarafından geliştirilen bir muharebe tankını kullandığı da görülüyor.

Tatbikatın yeni geliştirilen tankın muharebe yeteneklerini test etmek amacıyla düzenlendiğini duyuran devlet medyası, Kim’in bu yeni tankı “dünyanın en güçlüsü” olarak tanımladığını bildirdi.

Kim’in de katıldığı tatbikat sırasında ağır tanklar çeşitli muharebe koşullarında ilerleyerek düşman hedeflerine mermi attı.

Kuzey Kore Savunma Bakanlığı, Pyonyang’ın bu askeri tatbikatları, ABD ve Güney Kore kuvvetlerinin geçen yıla göre iki kat daha fazla askerle katıldığı yıllık ortak askeri tatbikatlara yanıt olarak gerçekleştirdiğini duyurdu.

ABD-Güney Kore ortak tatbikatlarına tepki

Kim, tanker tatbikatından önce ülkesinin topçu birlikleriyle askeri harp tatbikatlarına katılmıştı.

Pyongyang müttefiklerine tatbikatları durdurma çağrısında bulundu ve Seul ve Washington, tatbikatların savunma amaçlı olduğunu ve Kuzey’den gelen tehditlere yanıt olarak düzenlendiğini söyledi.

Pyonyang ne yapıyor?

Bölgeye aşina olan dış politika uzmanları, Kim’in Kuzey Kore’ye yönelik uluslararası yaptırımların kapsamlı bir şekilde hafifletilmesi için ABD’nin onayını almak üzere geliştirilmiş silah cephaneliği üzerinde müzakere yapmayı planladığını söylüyor.

Hem ABD’de hem de Güney Kore’de seçim yapılacağını hatırlatan uzmanlar, Kuzey Kore’nin yıl içinde test faaliyetlerini ve savaş söylemlerini bilinçli olarak artırmasını bekliyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş