İstanbul'da 50 milyon liralık kaçak ve sahte ilaç operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, ilaç sektöründeki dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek ve şüpheli kişileri yakalamak amacıyla 15-25 Nisan tarihleri ​​arasında bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

Polis, teknik ve fiziki takipte, 16'sı konut ve 20'si iş yeri olmak üzere toplam 36 adrese operasyon gerçekleştirdi. Bu adreslerde, 2015-2017 yılları arasında izinsiz alanlara sahte, kaçak ve yasa dışı uyuşturucu, tıbbi cihaz ve malzeme yerleştirildiği belirlendi. Belirtilen tarihlerde yapılan baskınlarda 16 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonlarda piyasa değeri yaklaşık 50 milyon lira olan tıbbi malzemelerin götürüldüğü, soğuk zincire tabi tutulup bozulduğu, alerji testleri, botoks ilaçları, dolgu malzemeleri ile kanser, şeker hastalığı, enfeksiyonlar, tansiyon, tansiyon tedavisinde kullanıldığı belirtildi. ve cinsel hastalıklara el konuldu. Yakalanan şüpheliler İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü'ne götürülerek ifadeleri alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 16 uyuşturucu tacirinden 7'si adli makamlarca serbest bırakıldı.

Geriye kalan 9 şüphelinin ise tutuklanarak cezaevine gönderildiği açıklandı. Öte yandan, operasyonlarda ele geçirilen sahte, bozuk ve kaçak ilaçlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'nde sergilendi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş