Hamas lideri Haniyeh, İsrail’in hava saldırısında üç çocuk ve torununun öldürüldüğünü doğruladı

Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail saldırısında üç çocuğu ve torununun öldürüldüğünü açıkladı.

REKLAM

Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında üç çocuğu ve torununun öldürüldüğünü doğruladı.

“Taleplerimiz açık ve nettir ve bunlardan taviz vermeyeceğiz. Eğer düşman, müzakerelerin zirvesinde ve hareket karşılık vermeden çocuklarımı hedef almanın Hamas’ı tutumunu değiştirmeye iteceğini sanıyorsa yanılıyor.” Haniyeh Çarşamba günü El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi. dedi.

Hamas siyasi lideri: “Çocuklarımın kanı halkımızın kanından daha değerli değil.” dedi.

Hamas medyası, Haniyeh’in oğulları Hazem, Amir ve Muhammed’in, içinde bulundukları aracın Gazze kentindeki El Şati mülteci kampında İsrail tarafından bombalanması sonucu hayatlarını kaybettiğini bildirdi. Saldırıda Haniyeh’in iki yeğeninin öldüğü, birinin de yaralandığı iddia edildi.

Haniye’nin büyük oğlu Abdel-Salam, Facebook hesabında şunları yazdı: “Bizi kardeşlerim Hazem, Amir ve Muhammed ile oğullarının şehadetiyle şereflendiren Allah’a şükürler olsun.” Şunları paylaştı:

Hamas Salı günü yaptığı açıklamada, İsrail’in ateşkes teklifinin incelendiğini ancak “anlaşmaya varılmasının imkansız” olduğunu ve Filistinlilerin taleplerini karşılamadığını söyledi.

Hamas, İsrail’in askeri operasyonlarını sonlandırmasını, Gazze’den çekilmesini ve yerinden edilmiş Filistinlilerin evlerine dönmesine izin vermesini istiyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber