17 üniversiteden “yabancı öğrenci” açıklaması! “Korumaya devam edeceğiz”

Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği, yabancı üniversite öğrencilerine yönelik açıklamalara ortak açıklamayla tepki gösterdi. Birliğe ait 17 üniversitenin resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlgilenmeye devam edeceğiz”

“Yükseköğretim alanında kaydettiği ilerleme sayesinde dünyanın en gözde 10 ülkesinden biri haline gelen Türkiye, bu süreçte uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda küresel bir eğitim merkezi olmayı başardı. Ülkemizin 12. Kalkınma Planı'nda da yer alan Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği'ne üye olan üniversitelerimiz de sürecin ilerlemesi ve sürdürülebilirliği açısından önem taşıyor.” Üniversitelerimizin birçok alanda elde ettiği başarılar göz ardı edilirken, üniversitelerimiz için bir başarı olarak görülmesi gereken ve birçok ülkenin kalkınma stratejilerinde önemli bir yer tutan uluslararasılaşma çabalarımızın talihsiz beyanlarla zarar gördüğü unutulmamalıdır. Yükseköğretim Kurulumuzun (YÖK) koordinasyonu yadsınamaz bir gerçektir; Ülkemizin ekonomik, sosyo-kültürel ve akademik gelişimine katkı sağlayacak politikaları bozmaya çalışmak, öğrencilerimizi hedef alarak ötekileştirmek iyi niyetle bağdaşmaz. Biz; Kadim kültürümüz, değerlerimiz ile Türk yükseköğretim alanının ulaştığı seviyeyi daha yukarılara taşımak için, Türkiye'nin samimi elçileri olan uluslararası öğrencilerimize ve üniversitelerimizde eğitim gören tüm bileşenlerimize destek olmaya devam edeceğiz. ve uluslararasılaşma vizyonuyla bilimsel yönelim. Daha adil bir dünya, daha güçlü bir Türk yüzyılı hedefiyle geleceğimize değer katmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
DMM'den şirketin iddiaları yalanlandı DMM'den “Kürecik Radar Üssü” iddialarını yalanladı!
İsrail'de binlerce kişi sokaklara döküldü!  Hükümeti istifaya çağırdıİsrail'de binlerce kişi sokaklara döküldü! Hükümeti istifaya çağırdı
Azerbaycanlı iş adamı Hacı Nuran, Kurtlar Vadisi Pusu oyuncusuna lüks araba hediye etti!Azerbaycanlı iş adamı Hacı Nuran, Kurtlar Vadisi Pusu oyuncusuna lüks araba hediye etti!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber